Науково-дослідна робота групи І. Гуральського зосереджена на розробці нових гібридних перовськітів та напівпровідникових матеріалів на їх основі. Ключовою темою роботи є синтез гібридних перовськітів різної розмірності, дослідження їх структури та спектроскопічних характеристик. Ми розробляємо нові гібридні органічно-неорганічні перовськіти шляхом введення різних органічних катіонів, які можуть надати отриманому каркасу
певних специфічних функціональних властивостей. Зокрема, шляхом введення невеликого катіону азиридинію нам вдалося отримати серію дуже рідкісних напівпровідникових 3D перовськітів, які є перспективними матеріалами для застосування у фотовольтаїчних комірках, світлодіодах та фотодетекторах. З отриманих перовськітів на основі азиридинію нам вже вдалося створити квантові точки з люмінесценцією, довжину хвилі якої можна змінювати. Крім того, в нашій групі була розроблена серія хіральних гібридних перовскітів, що включають хіральні амінокислоти.
Раціональний вибір лігандів і дизайн комплексів дозволяє отримати нові сполуки, які здатні переходити між низькоспіновим і високоспіновим станами під впливом різних зовнішніх факторів, таких як температура або тиск, вплив гостьових молекул, світлове опромінення, магнітне поле тощо. Спіновий перехід супроводжується різкою зміною магнітних, електричних, механічних, оптичних та інших фізичних властивостей матеріалів. Цей ефект дозволяє розробляти багатофункціональні перемикачі на основі комплексів зі спіновим переходом. Наша наукова група спеціалізується на розробці нових комплексів зі спіновим переходом з різними параметрами переходу та дослідженні різних шляхів їх практичного застосування.
Одним із викликів сучасної індустрії бездротових засобів комунікацій є розробка ефективних керованих компонентів, які можна налаштувати на змінні діапазони частот і стандарти зв’язку. У нашій науковій групі ми розробляємо нові матеріали для ефективного управління радіочастотним випроміненням за допомогою фазових переходів, викликаних температурою. Наприклад, ми продемонстрували здатність комплексів FeII зі спіновим переходом, гібридних органічно-неорганічних перовскітів, які демонструють кристалографічні фазові переходи, і полімерних композитів на основі VO2 управляти радіочастотним випроміненням.
Одним із наукових напрямів, які реалізуються у нашій групі, є розробка нових хіральних сполук і матеріалів. Порушення просторової парності системи може надати матеріалу додаткових фізичних властивостей, пов’язаних з хіральністю, таких як круговий дихроїзм, нелінійно-оптичний відгук, сегнетоелектричні властивості тощо. Наприклад, введення хіральних аніонів у комплекси зі спіновим переходом або хіральних катіонів у гібридні перовськіти дозволило нам отримати нові сполуки з молекулярною асиметрією. Отримані хіральні матеріали зі спіновим переходом характеризуються змінним круговим дихроїзмом і потенційно можуть бути інтегровані в різні фотонні пристрої, що працюють в УФ- та видимій областях. Хіральні перовськіти, у свою чергу, можуть бути застосовані для виготовлення світлодіодів, що випромінюють циркулярно поляризоване світло, та 3D-дисплеїв, у якості фотодетекторів циркулярно поляризованого світла тощо.