УКР РУС ENG
НАУКОВА ГРУПА ПРОФ. І.О. ФРИЦЬКОГО

gerb

Спіновий перехід

 
 
<< Назад до переліку напрямків  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг@Mail.ru

Одним з нових напрямків досліджень наукової групи проф. І.О. Фрицького є вивчення явища молякулярної бістабільності, а саме процесів спінового переходу та переносу заряду в комплексах d-елементів. Ця робота проводиться у тісному співробітництві з науковими групами проф. А. Буссексу (Тулуза), проф. Ф. Гютліха (Майнц) та проф. Ф. Маєра (Геттінген). Основними піднапрямками данної роботи є наступні:

- Синтез нових комплексів Fe(II) та Со(ІІ) зі спіновим переходом, а також гетерометальних комплексів з переносом заряду

Раціональний підбір лігандів та дизайн комплексів дозволє створити умови для преходу між низькоспіновою та високоспіновою формами комплексів під дією таких зовнішніх факторів, як температура, тиск, освітлення, магнітне поле, або через сорбцію різних хімічних речовин.

SC magnetic SCphoto

- Дослідження спінового переходу в наночастинках та тонких плівках

Важливість практичного використання спінового переходу полягає у створенні нанооб'єктів, які є перспективними для мікротермометрії, а також як активні елементи сенсорів та носії інформації.

scnano scnano2

I.A. Gural'skiy, C.M. Quintero, G. Molnár, I.O. Fritsky, L. Salmon, A. Bousseksou, Chemistry – A European Journal 2012, 18, 9946-9954.

I.A. Gural’skiy, G. Molnár, I.O. Fritsky, L. Salmon, A. Bousseksou, Polyhedron 2012, 38, 245-250.

- Створення гібридних матеріалів, в тому числі флуоресцентних комплексів зі спіновими переходами

Дизайн поліфункціональних матеріалів, одним з компонентів яких є сполука зі спіновим переходом, дозволяє отримувати композити із бістабільністю ряду властивостей. Так, флуоресценті композити зі спіновим переходом мають різну інтенсивність флуоресценції в залежності від спінового стану комплесу. В групі також досліджувалась комбінація спінового та фазового переходів.

schybr SC fluo